Oferta

Ścienne panele dekoracyjne dopełniające kolonialną stylistykę wnętrza


indyjskie panele dekoracyjne ścienne unikatowePlanując aranżację różnych pomieszczeń w domu bierzemy głównie pod uwagę funkcjonalność poszczególnych brył, które chcemy zastosować oraz szeroko pojętą stylistykę by stworzyć wyjątkowe wnętrze według swej wizji i pomysłowości – tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Po rozstawieniu mebli pozostaje pytanie w jaki sposób uzupełnić puste przestrzenie np. na ścianach by stylizacyjnie komponowało się to naszymi meblami w całość, w kontekście indyjskich mebli z litego drewna – w składną kompozycję inspirowaną stylem kolonialnym.

Są zwolennicy dekorowania ścian wymyślnymi obrazami czy dużymi lustrami, które świetnie sprawdzają się w salonie czy jadalni. Jako swoisty kompromis pomiędzy tymi koncepcjami, hinduskie manufaktury proponują jeszcze jedną alternatywę – oryginalne, indyjskie, ścienne panele dekoracyjne, które dodatkowo zaakcentują unikatowość urządzonego przez nas wnętrza. Ciekawostką jest fakt, iż wiele osób adaptuje ów panele do roli maskownic aby zasłonić np. wnęki w ścianach, które nie chcemy aby były eksponowane dla gości.

Importowane bezpośrednio z Indii panele ścienne znajdujące się w ofercie naszego salonu to szeroki przekrój wzornictwa i kolorystyki. Najczęściej spotykane są ażurowe modele przybliżone kształtem do kwadratu o boku 90 cm, 120 cm a nawet 150 cm, ale nie tylko. W ofercie znajdziemy również prostokąty czy pełne, nieażurowe, modele ręcznie bejcowane i wykańczane zgodnie z hinduską tradycją rzemieślniczą. Kwintesencją tej kategorii dekoracji indyjskich są panele z dodatkowo wbudowaną taflą lustra, która w ten sposób staje się tłem dla misternego, ażurowego wzoru. Taki zabieg zwiększa przestrzenny charakter ozdoby, powodując, iż nabiera on cennych atutów w kontekście aranżowania wspomnianego salonu lub jadalni, gdzie w odpowiedni sposób dobrany wzór panela ściennego wzmocni wyrazistość aranżacji i nada nowego charakteru meblom kolonialnym takim jak kolonialny komplet obiadowy – stół i krzesła.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2019-2020 Dobre Meble. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
E-mail Ilość Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.