Oferta

Odbiór przesyłki

 

TERMIN OCZEKIWANIA NA PACZKĘ:

Kurier dostarcza paczki od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00. Klient może zażyczyć sobie dzień odbioru oraz przedział godzinowy np. wtorek w godzinach 15.00-16.00. Kurierzy starają się do tego dostosować. Należy także podać telefon kontaktowy dla kuriera. Kurier z reguły dostarcza paczkę do dwóch dni roboczych od dnia wysłania paczki np. jeżeli odbierze paczkę w poniedziałek, to we wtorek, albo w środę należy się go spodziewać, jeżeli odbierze w piątek, to w poniedziałek lub we wtorek należy się go spodziewać. Jeżeli życzą sobie Państwo śledzić swoją paczkę, należy zgłosić się w tej sprawie do sklepu DOBRE MEBLE po numer nadania i telefon firmy kurierskiej. Jeżeli wiedzą Państwo, że w nie każdy dzień mogą odebrać paczkę, należy poinformować sklep DOBRE MEBLE w które dni i jaki przedział godzinowy Państwu pasuje. Takie informacje przekazujemy bowiem do kuriera, aby uniknąć przekładania terminu odbioru. Każdy bowiem przełożony dzień odbioru paczki jest dodatkowo płatny 18,00zł, poza tym nie jest to wskazane ze względu na ryzyko uszkodzenia paczki przy przeładunkach! Kurier nie ma obowiązku wnoszenia paczki do domu klienta. Przy dużych i ciężkich paczkach klient musi zatroszczyć się o ludzi którzy paczkę wniosą do domu.

 

ODBIÓR PRZESYŁKI:

ODBIÓR PACZKI – Należy sprawdzić zawartości paczki bezpośrednio przy odbiorze towaru! Jeżeli kurier nie zgodzi się na sprawdzenie paczki (np. z braku czasu) na potwierdzeniu odbioru należy napisać: „odbieram z zastrzeżeniem”. W razie wystąpienia zniszczeń należy poprosić kuriera o wypisanie protokołu szkody. Jeżeli po wydaniu paczki stwierdzą Państwo ubytek lub uszkodzenia nie dające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, żądanie ustalenia stanu przesyłki winno być zgłoszone przewoźnikowi niezwłocznie po ujawnieniu się szkody, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki.

 

PROTOKÓŁ SZKODY:

Protokół szkody powinien zawierać dokładne informacje odnośnie powstałych zniszczeń, w szczególności:

informacja o opakowaniu zewnętrznym -paleta, karton, kątowniki tekturowe, taśma zabezpieczająca karton, folia streach
zabezpieczenie towaru wewnątrz opakowania – folia bąbelkowa, kątowniki z pianki, profile styropianowe, folia streach, przekładki tekturowe, papier
uszkodzenia opakowania zewnętrznego – zgniecenie kartonu, uszkodzenie kątownika, podziurawienie kartonu, poluzowane taśmy zabezpieczające karton, rozerwana/odklejona taśma sklejająca karton
dokładny opis wszystkich uszkodzeń towaru!
Jeżeli kurier wypełni protokół w sposób odbiegający od stanu rzeczywistego należy poprosić o wypisanie nowego formularza!

Tylko poprawnie wypełniony PROTOKÓŁ SZKODY uprawnia do reklamacji towaru!

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2019-2020 Dobre Meble. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
E-mail Ilość Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.