Oferta

Styl klasyczny-elegancka prostota mebli kolonialnych w aranżacyjnych wyzwaniach


Klasyczny nurt w meblarstwie kolonialnym.

komoda kolonialna lite drewno palisander klasyczna egzotycznaNasze wnętrza kształtują nasze emocje, wyrażają to co odczuwamy, jakie są nasze pragnienia i jak chcielibyśmy żeby wyglądała otaczająca nas rzeczywistość. To w swoim domu tworzymy świat idealny, w którym radość i optymizm zajmują pierwsze miejsce. Styl klasyczny dążący do harmonii i równowagi, w prostej linii prowadzi do komfortu oraz wizerunku bezpiecznej, dającej się przewidzieć rzeczywistości. Urządzając wnętrza w taki sposób zabiegamy o symetrię, stonowaną kolorystykę, oszczędne stosowanie zdobień, proste kształty, bez zbędnych łuków czy wygięć. Chcąc stworzyć swoją przestrzeń w stylu klasycznym należałoby zacząć od doboru stonowanych kolorów, czyli uniwersalnej bieli, szarości, szerokiej gamy odcieni brązowego, dodatkowe kolory winne być przytłumione, nie narzucające się. Ewentualne żywe kolory powinny mieć charakter dodatku.

Meble indyjskie – estetyka, ergonomia, funkcjonalność.

stol i krzesla komplet obiadowy zestaw klasyczny styl ciemny braz palisander indyjskiWyposażenie wnętrza jest sprawą wysokiej wagi, gdyż to dzięki meblom stwarzamy funkcjonalną przestrzeń, a od tego jak je dobierzemy będzie zależeć komfort i przytulny jej charakter. Budując klasyczny wizerunek naszych pomieszczeń wybieramy meble drewniane, o jednolitej kolorystyce, zwartej, prostej bryle, z zachowaniem symetrii oraz kątów prostych. Doskonałym rozwiązaniem staną się meble wytworzone w 100% z litego drewna, które swoim solidnym wykonaniem oraz trwałością będą nam towarzyszyć przez długie lata. Niezwykle eleganckie, szykowne jawią się meble indyjskie wykonane z egzotycznego drewna palisandru indyjskiego. Drewna, które wydziela subtelny zapach, nadający pomieszczeniu niezwykłego klimatu. Z tak szlachetnego materiału można stworzyć niesamowite, praktyczne egzemplarze w formie tradycyjnego stołu z kompletem krzeseł osadzonych na solidnych nogach, eksponujących na rozległych płaszczyznach piękno naturalnego drewna. Masywna komoda z pojemnymi wnękami i szufladami, zaopatrzona w metalowe, skromne w swym stylu, uchwyty to nieodłączny element prawie każdego pomieszczenia. Praktyczną opcją do klasycznie urządzonego wnętrza będą stabilne, okazałe regały, prosty w swym kształcie stolik kawowy, solidne, drewniane łoże z wysokim wezgłowiem.

Tło aranżacyjne dla stylu klasycznego – dodatki, dekoracje, ozdoby.

lawa stolik unikat palisander indyjski styl klasycznyAby nie popaść w marazm w urządzaniu naszego domostwa należy skorzystać z dodatkowych elementów dekoracyjnych, które nie będąc stałymi elementami wyposażenia, mogą być częściej wymienianie. Klasycznie urządzone wnętrze staje się wówczas uniwersalną bazą do wszelkich wariacji aranżacyjnych. Zmieniając kilka dodatków tworzymy nowe oblicze pokoju. Dzięki dekoracyjnym dodatkom takim jak nietuzinkowy obraz, zachwycająca ramka z rodzinnymi zdjęciami, kolorowa poduszka czy unikatowy żyrandol możemy wprowadzić niepowtarzalny styl, właściwy tylko nam. Możemy to osiągnąć także przy pomocy dość egzotycznych akcentów, takich jak drewniana figurka pochodząca z Indii czy stylowy zegar ścienny z niepowtarzalnym, orientalnym wzorem na drewnianej bądź metalowej ramie.

Jednakże nie możemy zapominać, że najpiękniejsza w klasycznym stylu jest elegancka prostota, a najważniejsze dylematy powinny dotyczyć doboru odpowiednich, solidnych i zarazem gustownych, mebli ze szlachetnego drewna.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2019-2020 Dobre Meble. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Po prostu zostaw nam swój adres mailowy.
E-mail Ilość Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.